Mobil Bedava Sohbet

Dünya'nın en sık tercih edilen mobil sohbet odalarında sizde bedava sohbet edin.

Mobil Kameralı Sesli chat - MOBiLKOS, Mobil chat,Görüntülü Mobil sohbet,Sohbet sitesi,Chat siteleri


Mobil Kameralı Sesli chat

Sesli Görüntülü Chat; web sitesine giriş yapan kullanıcılarına ücretsiz sesli ve görüntülü chat hizmeti sunan sistemdir.
Bu sistemlere baktığımız zaman Google talk, Chatroulette, Fazebuzz, Msn, Yahoo, Skype gibi sistemlere baktığımız zaman hiçbiri sesli görüntülü chat siteleri‘ne eşdeğer değildir.
Kimi çoklu konuşma imkanı sağlarken bunu odalarla özdeştiremez, kimi çoklu konuşma hizmeti sunamaz bazılarıda dil ve donanım koşulu koyarlar.
Yukarda bahsedilen bu maddelerden biri ile illaki bu platformlarda karşı karşıya gelirsiniz.
Oysaki sizlere tamamen ücretsiz sesli ve görüntülü chat hizmeti sunan seslichat platformu ücretsiz hizmetinin yanında hiçbir kısıtlamaya gitmez.
Sınırlama ve ücret olmadan aynı anda dilediğiniz kadar kişi ile sosyal paylaşım, video, haber, oyun, sesli ve kameralı chat etkinliklerini gerçekleştirtebilirsiniz.
Görüntülü ve sesli chat hizmeti veren platformlara hergün bir yenisi ekleniyor. Bunun en son örneği ise FaceBuzz ve Google Talk. Uzun zamandır sektörde lider konumda bulunan ChatRoulette ise bu üstünlüğünü hala sürdüyüyor.
Dilerseniz şimdi sektörde hizmet veren farklı platformlardan bahsedelim.

ChatRoulette; Kısaca tanımlayacak olursak görüntülü chat sistemi diyebiliriz. Bir buton aracılığı ike çalışan sistemde butona tıklanıldığı an başka bir kullanıcı görüntüsü ve sesi geliyor bu işlemde sistematik bir şekilde devam ediyor.
FaceBuzz; Dünya genelinde 500 milyon üyeye sahip en büyük sosyal paylaşım ağı olan facebook’un, geliştirdiği sesli ve görüntülü konuşma sistemidir. Sistem olarak Chatroulette ile aynı mantaliteye sahipdir. Buzz butonunu tıklayarak görüntü ve sesli geçişler yapılır.
Messenger; Dünyada belkide ençok kullanılan iletişim sistemidir.
Sunduğu iletişim şekli sesli, görüntülü ve yazılı olarak üçe ayrılır.
Günümüzün ençok tercih edilen iletişim şekli görüntülü chat olmasına rağmen messenger kullanıcılarınının %80 lik bir bölümü inlinç bir şekilde yazılı chat yapmaktadırlar.
birçok kullanıcıya göre bu tercihi yapmalarınınr haklı nedenleri var.
Tüm internet kullanıcılarının bildiği messenger, yazılı chatte sınırlama koymuyor, konuşmaya davet et (konferans) yolu ile oturumunuzda online olan kişi listenizdeki tüm kişileri konuşmanıza davet ederek çoklu chat yapabilirken aynı durumu sesli ve görüntülü konferans görüşmeleri için söylemek mümkün değil.
Çünki windowslive messenger sunduğu sesli ve görüntülü chat hizmetini sadece iki kişi ile sınırlandırıp 3. bir kişinin bu görüşmeye dahil olmasına izin vermemektedir. Ayrıca bu olumsuz durumun dışında kullanıcıların kişi listeleri sadece tanıdığı kişilerden oluştuğu için buda belirli bir süre sonra insanları farklı arayışlar içerisine itmektedir.
Skype; Bu platformda messenger gibi sadece tanıdığınız ve kişi listenizde ekli olan kişilerle iletişim kurmanızı sağlarken, bilgisayar üzerinden cep telefonunu arama hizmetide sunmaktadır. Fakat bu işlemin sonunda ücret talep ettiği ve sadece tanıdığınız kişilerle iletişim kurabildiğiniz için kullanıcılar bu konudan bir hayli şikayetcidir.

Yahoo; Live messenger arasında sadece isim farkı olup içerik olarak tamamen aynıdır.
Google Talk; indirilebilir sesli ve görüntülü görüşme sistemidir.
Sesli görüntülü görüşme imkanı sunan Google Talk‘ı bilgisayarınıza indirdikten sonra google’da oturum açıyorsunuz ve Gmail kişi listenin otomatik olarak Google talk listenize ekleniyor.
Sanal ortamda chat salonlarına girenlerin yoğunluğu tüm site yöneticileri tarafından biliniyor.
Kaldıki dünya genelindeki internet kullanıcılarının %80 lik kısmını chat siteleri kullanıcıları oluşturuyor.
Özellikle görüntülü chat hizmeti veren ChatRoulette gibi sitelerin kullanıcı sayısı iyiden iyiye artış gösterince Facebook gibi sosyal paylasım siteleri ve hatta Google dahi görüntülü chat hizmeti vermeye başlamışlardır. Özellikle facebook’un yeni başlattığı FaceBuzz sistemi ile chatrouletteyi anımsatan görüntülü konuşma servisi yoğun ilgi görüyor.
Hernekadar görüntülü konuşma servislerini hayata geçiren global siteler çoğalsada sesli chat siteleri‘nin yeri ayrıdır. Çünki birebir hizmet vermeyen seslichat siteleri kullanıcılarına aynı anda çoklu olarak görüntülü konuşma imkanı sağlıyor.
Çoklu konuşmanın yanında izdivaç, yarışma, canlı müzik gibi farklı formatlara sahip sesli görüntülü chat odalarında etkinliklere katılabilirken, Dünyanın ve Türkiyenin her yerinden giriş yapan yerli yabancı kullanıcılarla tamamen ücretsiz üyelik paketinden faydalanabilir yada kısıtlamasız olarak misafir girişinden giriş yaparak odalar içerisinde online görüntülü chat yapabilirsiniz

Mobil Kameralı Sesli chat

Mobil Kameralı Sesli chat sitesi

Mobil Kameralı Sesli chat odaları

Mobil Kameralı Sesli chat siteleri

 


Yazar: iyidzayN

Görüntüleme: 13 defa

Kategori: Mobil Kameralı Sesli chat

Yayınlanma Tarihi: 22 Haziran 2022

Cevap bırakın

Kategoriler
Mobil chat Mobil sohbet